En Yakın Tamirhane

İstanbul Şanzıman Tamiri

İstanbul şanzıman tamiri, bilinen adıyla vites kutusundan kaynaklı arızaları ifade eder. Şanzıman, motordan aldığı gücü belli değerde şafta iletir ve hareketi sağlar. Şanzımanın durumu, doğrudan aracın performansıyla alakalı olduğu için kusursuz işlemesi gereken parçalardan birisidir. İstanbul şanzıman tamiri için öncelikle arızanın neyden kaynaklandığının bilinmesi ona göre işlem yapılması gerekir. Doğru hamle, arızanın daha kolay çözümünü sağlasa da yanlış müdahale daha büyük sorunlara yol açabilir.

Araçlarda farklı şanzıman türleri mevcuttur. Ülkemizde manuel şanzıman ağırlıklı olsa da otomatik ve yarı otomatik şanzımanlı araçların sayısı da her geçen gün artmaya devam etmektedir. İstanbul şanzıman tamiri yaparken otomatik şanzımanlı araçlarda en sık karşılaştığımız arıza nedenleri; tork vektörü, yağ pompası, vites kavrama grupları, şanzıman muhafazası, güneş dişli grupları, hidrolik valf gövdesi gibi parçalardan kaynaklanmaktadır.

Manuel şanzımanlarda ise vites dişlileri, senkromençler, grup dişlisi, giriş mili, vites çatalı, şanzıman keçeleri en sık arızalanan parçalardır. Hangi şanzıman türünde olursa olsun İstanbul şanzıman tamiri uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu yüzden karşılaştığınız arızalarda mutlaka güvenilir, profesyonel ustalara araçlarınızı teslim etmeniz gerekir.

İstanbul Şanzıman Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul şanzıman tamiri için öncelikle arızayı doğru tespit etmek ve arızanın neden kaynaklandığını, arızaya neden olan parçaları belirlemek gerekir. Bu, hem usta tecrübesini gerekli kılar hem de elektronik yardımcıları. Elektronik yarımcılar, modern makinelerdir ve araçların parçalarının gerekli kontrollerinin yapılarak arızanın nedenini ve noktasını tespit etmeye yardımcı olur. Bu yüzden İstanbul şanzıman tamiri yapan firmanın mutlaka gerekli donanım altyapısına sahip olması gerekir. Ülkemizde özellikle otomatik şanzıman konusunda profesyonelin az olduğu da bir gerçektir. Bu yüzden eğer aracınız otomatik şanzımana sahipse mutlaka daha seçici olmanız ve firmamız gibi profesyonel otomatik şanzıman tamirhanelerine aracınızı teslim etmeniz gerekir.

Şanzıman tamirinde arızanın kaynağının tespitinden sonra ilgili parçayı bulmak gerekir. Doğru parçalar bulunduktan sonra da bu parçanın değişimi yapılır. Değişim sırasında kaliteden taviz verilmemeli, mutlaka orijinal bir parçayla değişim yapılmalıdır. Aracınızın en önemli noktalarından birisi olduğu için İstanbul şanzıman tamiri esnasında değiştirilen parçanın orijinal olması, garantili olması gerekir. Aksi takdirde eski performansı almanız mümkün olmayacağı gibi hem kısa sürede arıza yenileyebilir hem de başka parçaların da zarar görmesine neden olabilir. Yine değişim esnasında bütün parçaların eski yerine muntazam biçimde takılması gerekir. Bu noktada ustanın deneyimi ve özverisi tamirin başarıyla sonuçlanmasında püf noktadır.

Araçlarınızın şanzıman bakımlarını düzenli ve doğru yaptırarak ortaya çıkacak büyük arızaları önceleyebileceğiniz gibi daha yüksek verim alabilirsiniz. Bu bakımdan yağ ve keçe değişimleri zamanında yapılmalı, araç kullanırken bilinçli hareket edilmelidir.

7/24 İstanbul Şanzıman Tamiri Servisi

İstanbul şanzıman tamiri konusunda en hızlı ve en güvenli desteği almak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Firma olarak bölgenin en gelişmiş altyapısı ve personel kadrosuyla çalışıyoruz. Araçlarınızın marka ve modeli her ne olursa olsun, şanzıman türü fark etmeksizin her zaman problemlerinizi başarıyla tespit edip çözebiliyoruz. Müşteri memnuniyeti ilkesiyle yaptığımız işlerimizde her zaman sizi düşünüyor, araçlarınızın şanzıman sorunlarını en kısa sürede ortadan kaldırarak tarafınıza teslim ediyoruz.

En son teknoloji cihazlar kullanılarak gerçekleştirdiğimiz İstanbul şanzıman tamiri çözümlerinde arızları noktasal olarak tespit ediyor, kaliteden taviz vermeyerek yaptığımız her işin arkasında duruyoruz. Garantili çözümlerimiz içi en yakın tamirhane olarak bizi seçebilir, 7/24 acil destek talebinde bulunabilir, araçlarınızın ve kendinizin sağlığını riske atmadan güvenli çözümlere kavuşabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA