Araç Bakımı

İstanbul Araç Bakımı

İstanbul araç bakımı, araçların marka ve modeli her ne olursa olsun düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. En yeni model araçlar dahi olsa bütün parçaların belli bir ömrü vardır. Araçlarınızın üretiminde kullanılan malzemeler ve parçalar zamanla ömrünü tamamlayarak etkisini yitirir. Bu yüzden de her araç düzenli olarak bakım ihtiyacı duyar. Bunun için öncelikle profesyonel kişisel ve ekipmanlarca kontrol edilmesi, ardından da aşınan, etkisini yitiren parçaların yenileriyle değiştirilmesi gerekir.

Düzenli olarak İstanbul araç bakımı yapılmayan araçlar zamanla farklı tepkiler vererek de arızalarını gösterebilirler. Beklenmedik arızalar, bakım ve kontrolleri düzenli olarak yapılmayan araçlarda çok daha sık ortaya çıkar. Üstelik her an kaza riski oluşturur. Periyodik İstanbul araç bakımı sayesinde beklenmedik arıza ve kaza riskleri en aza indirilerek can ve mal güvenliği arttırılmış olur. Araçlarınız çok daha etkili kullanabilmenize ve yakıt tüketiminin en aza indirilmesine etki eder. Bu sayede hem yola güvenle devam edebilir hem de bütçenizi korumuş olursunuz.

Büyük bütçeler ayırarak sahip olduğunuz araçlarınızın periyodik İstanbul araç bakımı uygulamalarını zamanında yaptırmazsanız; aracınızın kullanım ömrü azalır. Parçalar zamanla arızalanacağı ve etkisini kaybedeceği için ani arızalar artar. Ani arızalarla beraber kaza riskleri çoğalır. Bu, hem sizin hem sevdiklerinizin hem de diğer sürücülerin hayatına risk oluşturur. Aracınızın performansı düşeceği için daha fazla yakıt tüketir ve sürüş konforunuzda büyük zafiyet oluşturur.

İstanbul Araç Bakımının Periyodu ve Avantajları

İstanbul araç bakımı işlemlerinin periyodik olarak yapılması gerekir. Fakat bu bakımın ne zaman yapılacağı araçtan araca değişir. Araçların markaları, tipi, modeli ve kullanım yoğunluğu bakım sürelerini belirler. Örneğin ülkemiz standartlarında normal yoğunlukta kullanılan bir benzinli aracın 10-15. 000 km’de bakımı yapılması gerekirken aynı marka ve model dizel araçta bu, 10.000 km’dir. Yine turbo bulunan araçların bakımlarının daha kısa tutulması, 6 ayda bir turbo bakımlarının yapılması gerekir.

İstanbul araç bakımı sıklığını belirleyen bir diğer etken, aracın nerede ve nasıl kullanıldığıdır. Uzun süre hızlı bir sürüşe maruz kalan araçların, trafik yoğunluğunun ve dur-kalkların fazla yapıldığı araçların, zorlu yollarda motoru çok yorulan araçların bakımına ekstra özen gösterilmelidir. İstanbul’da en yakın tamirhane ve araç bakım merkezi olarak firmamızı tercih edebilir, araçlarınızı güven altına alabilirsiniz.

Merkezimizde periyodik İstanbul araç bakımı dahilinde yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, yakıt filtresi, motor yağı değiştirilir. Motor, fren, far ayarı, ön takım kontrolleri, genel kontroller yapılır. Gerektiğinde de ağır bakım kapsamında triger kayışlarının kontrolü, balatanın kontrolü, şanzıman kontrolü, direksiyon kontrolü, rot ayarı kontrolü yapılır. Bütün bu kontrollerde gerekli değişimler ve onarımlar yapılarak aracınızı en yüksek performansını en az yakıtla gösterir hale gelir. Büyük masraflar önceden önlenmiş olur.

İstanbul Araç Bakımında En Yakın Tamirhane

Firma olarak İstanbul araç bakımı alanında İstanbul’un en gelişmiş altyapısı ve uzman kadrosu ile çalışıyoruz. Profesyonel ekibimiz araçlarınızın ihtiyacı olan bakımı en iyi şekilde yaparak problemleri ortadan kaldırdığı gibi muhtemel ortaya çıkacak problemleri de engelleyerek daha sonra daha masraflı ve daha zaman alıcı arızalara çözüm üretmektedir. Önceliğimiz her zaman siz değerli müşterilerimizin işleridir. Zamanınızın çok kıymetli olduğunu biliyor, araçlarınıza uygulanacak işlemleri en seri şekilde yapıyor, hızlı teslimat konusundan asla taviz vermiyoruz.

İstanbul araç bakımı çözümlerinde kaliteden ödün vermeyerek yaptığımız işlerin sonuna kadar arkasında duruyor, bütün uygulamalarımızda, parça değişimlerimizde, onarımlarımızda işimizin arkasında oluyoruz. Kusursuz hizmette oluşan karşılıklı güvenin daimi kalmasına çaba gösteriyoruz.

Call Now ButtonHEMEN ARA