Beyin Tamiri

İstanbul Beyin Tamiri Hangi Durumlarda Gerekli Olur?

İstanbul beyin tamiri alanında hizmet sunan en yakın tamirhane biziz. Neden mi? Çünkü işinin ehli olan profesyonel kadromuz ve tabi uygun fiyatlarımız bu kapsamda bizleri işaret edecektir. O halde İstanbul beyin tamiri denildiğinde aklınıza gelecek hizmetlerin neler olduğuna değinelim ne dersiniz?

Araçlardaki motor kontrolünü sağlayan ünitelere beyin ismi verilmektedir. Büyüklüğüne baktığınızda küçük boyutlarla karşınıza çıktığını göreceğiniz bu cihazın içinde çipler vardır. Boyut olarak küçük olsa da araç içerisindeki katkıları fazlasıyla büyük olan cihaz için motorun çalışma prensipleriyle motorun yönetimi için etkin rol oynadığı söylenebilir. Araçta bulunan sensorlardan almış olduğu bilgiler ışığında motorun olabilecek en yüksek performansla çalışmasını sağlayan beyin, herhangi bir arıza durumunda birtakım belirtilerle kullanıcılarına uyarılar verir. Söz konusu arızaları anlayabilmek içinse birtakım yöntemler tercih edilir. Peki, bunlar nelerdir?

Araçtaki lambaların anlamsızca yanıp sönüyor olması ve yakıt tüketiminin sebepsizce artış göstermesi belirti niteliği taşıyacaktır. Tabi belirtiler yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Zira ateşleme arızalarının ön plana çıkması, aracın devrini aldığı halde stop etmesi ve araçtan gelen yanık kokuları da bu noktada şüphe uyandıracak belirtiler arasındadır. Bahsi geçen belirtileri daha da arttırmak mümkündür. O nedenle eğer sizler de bu tür durumlarla baş başa kalacak olursanız beyinde meydana gelmiş olan arızalardan şüphelenebilirsiniz. Unutmayın bu tür sorunlarla karşılaştığınızda en yakın tamirhane biziz.

Hangi Hatalar İstanbul Beyin Tamiri İçin Sebep Niteliği Taşır?

İstanbul beyin tamiri ve tamir öncesi ön plana çıkan belirtiler hakkında artık bilgi sahibisiniz. Öyleyse biraz da beynin bozulmasına sebep olan etkenlerden bahsedelim. Eğer motor uzun süreliğine suda kalmış ve ıslanmışsa işte o zaman beynin bozulması ve tamire ihtiyaç duyulması kaçınılmaz demektir. Peki, tamire sebebiyet veren hatalar yalnızca motorun ıslanmasına mı bağlıdır. Hayır, tabi ki… Aküde yapılmış hatalı işlemleri de sebep listesine dâhil edebilirsiniz. Son olarak aracın almış olduğu hasarları da göz ardı etmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bakıldığında araç içerisinde yer alan hemen her şey birbiri ile bağlantılıyken aslında akla gelebilecek her tür hatanın ya da diğer bir deyişle yanlış bir uygulamanın beyin tamirini gerekli kılacağından söz edilebilir.

İstanbul Beyin Tamiri Ve Süreç İçerisinde Söz Konusu Olan İşlem Adımları!

İstanbul beyin tamiri her firmanın başarılı bir şekilde gerçekleştirebileceği bir işlem değildir. Nasıl ki her firma için profesyonellikten söz edilemiyorsa böylesine önemli bir hizmet de aynı şekilde her firma tarafından layığıyla sunulamayacaktır. O halde yukarıda da söz ettiğimiz gibi unutmayın ki en yakın tamirhane biziz. Tabi eğer profesyonel bir hizmet istiyorsanız biziz. Zira yakınlık mesafelerden ziyade beklenti ve isteklere de yakın olmak anlamına gelecektir.

Konu ile ilgili işlem adımlarına gelecek olursak ilk olarak, arıza tespiti için osiloskop isimli cihazdan yararlanıldığına değinmek gerekir. Bu cihaz sayesinde sinyal testlerine bakılır ve arızalı kısım belirlenir. Ardından beynin kablo vasıtasıyla bilgisayara bağlanması sağlanır. Bilgisayarda bu işlem için gerekli olan program sayesinde ise beynin resetleme yani sıfırlama işlemine geçilir. Bu işlem bittikten sonra beyne dair önemli bilgilerin girişi sağlanır. Söz konusu işlemi bir bakıma verilerin sıfırlama işleminden sonra olması gereken formuna geri döndürülmesi şeklinde de düşünebilirsiniz. Son olarak motorun eskisi gibi yüksek performans göstererek çalışması sağlanmış olur. Bu aşamalarda yapılan bir hata yahut eksik bir adım, beynin normale dönmesine engel olacak yani vakit kaybından başka bir şey olmayacaktır.

Call Now ButtonHEMEN ARA